در باره دانشکده

دانشکده اقتصاد در سال 1388 به صورت یک دیپارتمنت با رشته «اقتصاد تجارتی» در دانشکده علوم اجتماعی آغاز به کار نمود و در سال 1390 با مجوز وزارت محترم تحصیلات عالی، به صورت دانشکده مستقل درآمد. هم اکنون این دانشکده حدود 800 دانشجو و 35 استاد بصورت تمام وقت و مدعو دارد که دارای مدرک دکتری و ماستری می­باشند.

راه­ اندازی رشته اقتصاد تجارتی  واداره تجارت در مقطع لیسانس در مرحله اول شکل­ گیری این فاکولته و سپس برگزاری رشته علوم اقتصادی و اقتصاد توسعه در مقطع ماستری در راستای پاسخگویی به نیاز شدید نهادها، موسسات، بانک­ها و تصدی­های سکتور خصوصی و دولتی به کارشناسان، اقتصاد­دانان و مدیران ماهر و متخصص می­باشد.

هم ­اکنون دانشکده اقتصاد دارای دو دیپارتمنت در مقطع لیسانس و دو گرایش در مقطع ماستری می­باشد

اهداف دوره اداره و تجارت

  1. به عنوان مدیر هدایت سیاست های اقتصادی لازم در زمینه تخصصی خویش را بر عهده گرفته و برای حل و فصل مسائل اقتصادی کشور در سطوح مختلف، تصمیم گیری و راه حل ارائه نمایند.
  2. به عنوان مدرس برای تدریس این رشته در پوهنتون­ها و موسسات تحصیلات عالی خدمت نمایند.
  3. به عنوان محقق به تجزیه و تحلیل مسائل، نقش موثری در تصمیم گیری سیاست گذاران داشته باشند.
  4. به عنوان متخصص در سازمانهای اقتصادی بین المللی، بانک­ها، نهادهای دولتی و سازمان­های خصوصی داخلی ایفای وظیفه نمایند.
اهداف دوره اقتصاد تجارتی
  1. تربیت کارشناسان و نیروی متخصص برای پاسخگویی به نیازهای بازار کار، نهادها، موسسات، بانک­ها و …
  2. افزایش مهارت و توانایی دانشجویان در شناخت شرایط اقتصادی کشور
  3. آماده ­سازی محصلان برای ادامه تحصیل و ورود به مقاطع بالاتر تحصیلی (ماستری و دکتری) در رشته­های علوم اقتصادی و مدیریتی
  4. انتظار می­رود فارغ­التحصیلان این دوره بتوانند با بهره­ گیری از دانش اقتصاد، مسائل و مشکلات پیچیده اقتصادی را در سطوح کلان و بخشی و نیز سازمان­های بزرگ اقتصادی تجزیه و تحلیل کرده و راه­ حل­های مؤثر و متناسب را ارائه و در تنظیم سیاست­های اقتصادی مشارکت نمایند.

0 0 votes
Article Rating

Sharingچاپ
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

2024-05-26